Blog

Ja projekti për stadiumin e ri ‘Santiago Bernabeu’

Gati projekti i rikonstruktimit të stadiumut “Santiago Bernabeu”. Presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez është paraqitur në zyrat e bashkisë së Madridit, për të prezantuar projektin e ri...

Do të habiteni nga flokët e Gareth Bale, shikoni gjatësinë!

Ndeshjen e djeshme (e diel) përfaqësuesja e Uellsit barazoi ndaj Gjeorgjisë me rezultat 1-1. Golin e vetëm për uellsianët e shënoi Gareth Bale, po sulmuesi u komentua pas ndeshjes shumë...

Reali humbet Ramos, ja detajet nga lëndimi kundër Shqipërisë

Lajme jo të mira për Realin e Madridit. Në fitoren 2-0 që arriti Spanja në Shkodër ndaj Shqipërisë, mbrojtësi Sergio Ramos pësoi një dëmtim që do të mbajë jashtë...

Legjenda Raul, lojtari më i mirë në historinë e La Ligas!

Raul Gonzales Blanco është futbollisti më i mirë i kampionatit Spanjoll. Sipas qëndrës së analizimit të historisë dhe statistikave të futbollit iberik është ish-sulmuesi i Real Madrid, ai që...

Zidane: Pogba ishte afër transferimit te Real Madrid

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka pranuar se klubi mbretëror ka mbajtur bisedime për transferimin e Paul Pogbas. Pogba kompletoi transferimin prej 89 milionë funtesh te Manchester United në...

Ja detajet e mega-ofertës së Interit për James Rodriguez

Ishte Grupi Suning i cili është në krye të Interit ka një fuqi të madhe ekonomike kjo dihej, por investimet e mëdha nuk ishin pritur në fillim. Sipas La Gazzetta...

Reali ‘mbreti’ i fitimeve, tejkalon Barcelonën dhe United

Manchester United ka konfirmuar se ka pasur afro 570 milionë euro të ardhura gatë sezonit 2015/2016. Por, në një artikull të publikuar nga “Mirror”, thuhet që Real Madridi e ka...

Zidane: Nuk frikësohem nga shkarkimi

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka thënë se nuk ka frikë nga shkarkimi, pasi e dinë se një ditë ajo do të ndodhte. Tekniku francez ka lavdëruar gjithashtu lojtarët...

Cristiano Ronaldo ‘zë’ femër (Foto)

Desire Cordero, ish Missi i Spanjës, ka arritur të pushtojë zemrën e Cristiano Ronaldos Në Spanjë janë të sigurt se ish Misi i Spanjës dhe sulmuesi i Realit të Madridit,...

Vlerësimet e lojtarëve: Real Madrid vs Celta

Fitore në frymën e fundit për Realin e Madridit ndaj Celta Vigos. Los Blankos ende pa Cristiano Ronaldon marrin tre pikët falë një suksesi 2-1 pasi mbajtën në ankth...

Më të lexuarat